داس لایت Daslight

Daslight از خط مقدم فن آوری تا به حال از آغاز شده است. اولین بسته نرم افزاری Daslight در تابستان سال 1987 متولد شد. این زمان نوآوری بزرگ در صنعت نور با اولین نرم افزار کنترل روشنایی بر اساس یک رابط کاربری گرافیکی بود
(GUI pronounced "gooey")
اولین انتشار Daslight برای Commodore Amiga طراحی شد،یکی از اولین سیستم های چند منظوره که در قیمت مناسب برای مصرف کنندگان عمومی در دسترس است. اولین فروش چند ماه بعد با بسته های موجود برای Amiga500 و Amiga2000 صورت گرفت. سخت افزار به عنوان یک کارت در داخل کامپیوتر قرار داده شد و نرم افزار بر روی یک فلاپی دیسک 3.5 اینچی عرضه شد.

Daslight یکی از اولین کنترل کننده های روشنایی کامپیوتر بود. اولین محصول شامل 32، 64 و 128 کارت کانال بود که همه آنها از پروتکل خروجی 0-10V استفاده می کردند.

همانطور که ما در دهه آینده حرکت می کنیم، Daslight تحقیق را در مورد آخرین سیستم های موجود، به ویژه سیستم های کامپیوتری ویندوز و پروتکل روشنایی DMX ادامه داد. در سال 1994 انتشار Daslight NT، در دسترس برای ویندوز NT و ویندوز 95 بود. با توانایی خروجی 512 کانال DMX این یکی از اولین کنترلرهای DMX512 کامپیوتری بود.

Daslight همچنان در 90 سالگی رشد کرد، ویژگی های آن، رابط گرافیکی و محبوبیت بین المللی را افزایش می دهد. پیشرفت در هزاره جدید، در سال 2002، انتشار یکی از اولین رابطهای USB-DMX با نسخه 32 بیتی ویندوز ایکس پی را منتشر کرد. مدت کوتاهی پس از آنکه تنها نسخه های مستقل در دسترس قرار گرفتند، برنامه نویسی در نرم افزار انجام می شد و برای نمایش در داخل حافظه داخلی رابط USB و بدون کامپیوتر اجرا می شد.

در سال 2011، Daslight یک طراحی رابط USB را به یک لمس حساس به دیوار نصب شده مسکن با جلو شیشه ای یکپارچه شده است. این یک راه حل سخت افزاری را برای بازار معماری فراهم می کند که به آنها امکان می دهد از نرم افزار Daslight ساده و قدرتمند برای کنترل روشنایی نصب خود استفاده کنند.

از زمان آغاز نسخه daslight 2016 بزرگترین بروزرسانی نرم افزار را به ارمغان آورده است، که شامل کامل نوشتن مجدد تمام نرم افزار و طراحی نام تجاری جدید است. برای اولین بار Daslight در هر دو سیستم عامل pc و مک عرضه شد.

پس از نزدیک به 30 سال، Daslight یکی از محبوب ترین برندهای نرم افزاری برای کنترل نور است و در بیش از 80 کشور در سراسر جهان فروخته می شود.